Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

FaceBook oldalunk

Látogatók

Mai272
Heti11654
Havi8046
Összes2342934

IP: 3.219.31.204 Unknown - Unknown 2020. december 03. csütörtök, 01:51

Ki van itt?

Guests : 50 guests online Members : No members online

Honlapok

SULINET Matematika

Oktatási Hivatal

Versenyvizsga portál
banvv

Matematika Portálok

Berzsenyi Dániel Gimnázium

berzsenyi

Óbudai Árpád Gimnázium
arpad

 

Szent István Gimnázium

sztistvan

A gondolkodás öröme
gondolkodasorome

Kardos Gyula - Montágh Balázs  Matematikaverseny, 2017

2017. március 1.  1500-1700

 

Iskolánk volt tanára, Kardos Gyula emlékére és a végrendeletében foglaltak szerint a matematika munkaközösség versenyt szervez az érdeklődő 10., 11. és 12. osztályos nem speciális matematika tagozatos diákjaink számára. Kardos Tanár Úr tanítványa volt Montágh Balázs, aki később maga is tanított iskolánkban, majd fiatalon elhunyt. Édesanyja felajánlotta, hogy Balázs emlékére támogatja a versenyt.

 

A verseny egyéni, kétfordulós. Az első forduló egy internetes feleletválasztós teszt kitöltéséből áll. A második fordulóban 5 feladatból álló, 120 perces dolgozatot kell megírniuk a továbbjutott versenyzőknek. A feladatok két témához kapcsolódnak, amelyekhez olvasmányokat javaslunk a versenyzőknek.

 

 

   Megtekintés  Letöltés
A felhívás teljes anyaga
A teszt feladatai és megoldásai

 

Anyagok a felkészüléshez

 Számtani-mértani egyenlőtlenség 1.
Számtani-mértani egyenlőtlenség 2.  
Számtani-mértani egyenlőtlenség 3.  
A háromszög oldalegyeneseit érintő körök

QR kód

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

QR

 

 

 

Bejelentkezés cikkíróknak